Übersetzer Verzeichnis

Home | Ihr Übersetzungsbüro eintragen | Die aktuellsten Einträge

Übersetzungsagentur Yeminli Tercüman aus Köln

Übersetzer Verzeichnis / Yeminli Tercüman

Detailseite

Yeminli Tercüman

Çevrilecek kaynak metindeki hukuki bir terimin hedef dilde birebir karşılığının olmaması durumunda , ki bu sıkça rastlanan bir durumdur, „normal mütercim “ iki hukuk sistemine de hakim olmayıp kıyaslama yapamadığı için, kendisine tanıdık gelen veya sözlükte ilk bulduğu karşılığı seçmektedir. Bunun neticesinde sıkça tam karşılığını vermeyen hatta yanlış çeviriler yapılmaktadır.

Uzman hukuk mütercimi ise, sahip olduğu derin hukuk bilgisi ile yargı derecelerini izah edebilecek, terimleri tanımlayabilecek ve birbirinden ayırt edebilecek konumdadır. Bu sayede iki hukuk sistemini kıyaslayarak her zaman doğru ifadeyi bulacaktır.

Tamamlamış olduğum, Bielefeld Üniversitesi`ndeki Ekonomi Hukuku öğrenimim ve Ruhr – Üniversitesi Bochum ile İstanbul Kültür Üniversitesi`nin beraber sundukları Türk, Alman ve Uluslararası Ekonomi Hukuku yüksek lisans programı çerçevesinde İstanbul`da almış olduğum hukuk ögrenimim sayesinde gerek Türk gerekse Alman hukuk sistemine hakim olup kusursuz hukuki ve ticari çeviriler sunmaktayım.

Sprachen

  • Deutsch -> Türkisch
  • Türkisch -> Deutsch

Übersetzer Visitenkarte

Firma:Yeminli Tercüman
Ansprechpartner:Yavuz Kanli
Straße, Nr.:Hohenstaufenring 29-37
PLZ:50674
Ort:Köln
Telefon:0163 214 00 09
Homepage:www.yavuz-kanli.de